Take a fresh look at your lifestyle.

ସାଧାରଣ ପେଟ ବ୍ୟଥାରୁ ହୋଇପାରେ କେନସର ସକାଳା ଉଠି ଏହି ଛୋଟ କାମଟେ କରନ୍ତୁ । ସଚେତନ ପାଇଁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ

0 87

ମଣିଷ ଗୋଟିଏ ଏମିତି ପ୍ରକାରର ଜିବ ଅଟେ ଜାହା ପାଇଁ କି କିଛି ବି ପ୍ରକାରର ଅସୁବିଧା ବି ତାର ପ୍ରାଣ ନେଇ ପାରିବ । ଏପରି ଭାବେ ଦୁନିଅଁ ରେ କିଛି ଲୋକ ରହିଛନ୍ତି ଯେଉଁ ମାନେ କି ମରି ଜାଇ ଥାନ୍ତି କିନ୍ତିୁ ସେମାନଙ୍କ ମରିବାର କାରଣ ଜଣଆ ପଡେ ନାହିଁ । କଣ ଆପଣ ଜଣିଛନ୍ତି କି କୈଣସି ବ୍ୟକ୍ତି କୁ ଅଧିକ ଗ୍ୟାସ୍ ବା ଅମ୍ଳ ସମସ୍ଯା ଲାଗି ରହିଲେ ସେ ମରି ପାରେ ବୋଲି ।

ତେବେ ଏପରି ବେଳେ ଆପଣ ଭାବୁ ଥିବେ କି ଏହି ସମସ୍ଯା ରୁ କିପରି ଭାବେ ମୁକ୍ତି ପାଇବେ ଏମିତି ରେ କଣ ଆପଣଙ୍କୁ ଅଧିକ ମାତ୍ରା ରେ ଗ୍ୟାସ୍ ଭଳି ସମସ୍ଯା ରହୁଛି କି ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଆମେ ଆଜି ଜାଣିବା କି ଏହି ସମସ୍ଯା ରୁ କିପରି ଭାବେ ମୁକ୍ତି ପାଇ ପାରିବା ।1. ପ୍ରଥମେ ରହିଛି ଯଦି ଆପଣ କେବେ କୈଣସି ଅ ଖାଦ୍ଯ ଖାଇ ଥାନ୍ତି ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ଗ୍ୟାସ୍ ସମସ୍ଯା ଦେଖା ଦେଇ ଥାଏ ।


2. ଏଥି ସହିତ ଯଦି ଆପଣ ରାତି ରେ ଡେରି ଯାଏଁ ଶୋଇ ନଥାନ୍ତି ତେବେ ହୋଇଥାଏ ଓ ସକାଳୁ ଲେଟ ରେ ଉଠିଲେ ବି ।
3. ଏମିତି ରେ ଆପଣ ଗୋଟିଏ ସ୍ଥାନ ରେ ସବୁ ବେଳେ ବସି କାର୍ଯ୍ଯ କରୁ ଥିଲେ, ଏହା ସହିତ ଅଧିକ ମାତ୍ରା ରେ କ୍ରୋଧ ହେଲେ ବି ଏପରି ସମସ୍ଯା ଦଖା ଦେଇ ଥାଏ ।ବର୍ତମାନ ସମୟ ରେ ଆମେ ଜାଣିବା କି କେଉଁ ପ୍ରକାରରର ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବା ଦ୍ବାରା ଏହି ସମସ୍ଯ ଦେଖା ଦିଏ ଓ ଏଥିରୁ ରକ୍ଷା ପାଇବା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍ଖୁ କଣ କଣ କରିବା ଦରକାର ।1.ଗରମ କ୍ଷୀର ରେ ଅଧିକ ମାତ୍ରା ରେ ଲାକ୍ଟୋଜ ଥାଏ ତେଣୁ ଯଦି ଆପଣ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇ ସାରି ହଠାତ ମାତ୍ରେ ଖାଇ ଦେଇ ଥାନ୍ତି ତେବେ ଏମିତି ଅବସ୍ଥା ର ଶିକାର ହୋଇ ଥାନ୍ତି । ତେବେ ଏହି ଜିନଷ କୁ ବହୁତ କମ୍ ଓ ଥଣ୍ଡା ହେବା ପରେ ହିଁ ପାନ କରନ୍ତୁ । 2. କବି ଅଧିକ ଖାଆନ୍ତୁ ନାହିଁ ତଥା ଏହି ଜିନିଷ ରେ ଅଧିକ ମାତ୍ରା ରେ ରେଫିନୋଜ ରହିଥାଏ ଏହା ସହିତ ଛଣା ପଦାର୍ଥ ଅଧିକ ଖାଆନ୍ତୁ ନାହିଁ ନଚେତ ଗ୍ୟାସ ସମସ୍ଯା ଦେଖାଦେବ । 3. ସ୍ବେତ ଶାର ଜାତୀୟ ଖାଦ୍ଯ ଅଧିକ ଖାଇଲେ ବି ଏପରି ହୋଇ ଥାଏ ଉଦାହରଣ ସ୍ବରୁପ ଆଳୁ ର ସେବନ କରିବା ଦ୍ବାରା ବି ଅଧିକ ମାତ୍ରା ରେ ଗ୍ୟାସ୍ ର ସୃଷ୍ଟି ହୋଇ ଥାଏ ।
4. ଏମିତି ବେଳେ ଆପଣ କେବେ ବି ସେଓ ଖଆନ୍ତୁ ନାହିଁ ଯଦି ଆପଣଙ୍ଖୁ ସବୁ ବେଳେ େମିତି ଗ୍ଯାସ୍ ର ସମସ୍ଯା ଲାଗି ରହୁଛି ତେବେ । କାରଣ ଏଇ ଥିରେ ସୋର୍ବିଟୋଲ ର ମାତ୍ରା ଅଧିକ ଥାଏ ଜାହାକୁ ଗ୍ୟାସ୍ ସୃଷ୍ଟି କରାଇବାରେ ଏକ ବଡ ବିରୋଧି

Leave A Reply

Your email address will not be published.