ଏହି କିଛି କଥା ପିଲାମାନେ ସର୍ବଦା ତାଙ୍କ ବାପା ମାଙ୍କ ଠାରୁ ଲୁଚାନ୍ତି

କୁହାଯାଏ କି ଛୁଆ ମାନେ ଏହି ଦେଶ ଭବିଷ୍ୟତ ଅଟନ୍ତି । ମାତ୍ର ଆମକୁ ବୁଝିବା ଦରକାର କି ଛୁଆ ମାନଙ୍କର ଭବିଷ୍ୟତ ତାଙ୍କ ବାପା ମା ଙ୍କ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରିଥାଏ। ତାଙ୍କ ବାପା ମା ସର୍ବଦା ଏହା ଚାହିଁଥାନ୍ତି କି ତାଙ୍କ ଛୁଆ ମାନେ ତାଙ୍କ ସହ ବହୁତ ଖୋଲା ଖୋଲି ସବୁ ଜିନିଷ ଶେୟର କରନ୍ତୁ ଆୟ କିଛି ଖରାପ ରାସ୍ତା କୁ ଯାଆନ୍ତୁ ନାହିଁ । ମାତ୍ର ତାଙ୍କ ଛୁଆ ମାନେ ତାଙ୍କ ବାପା ମା ଙ୍କ ସହ ସବୁକିଛି ଶେୟର କରି ପାରନ୍ତି ନାହିଁ ।

ଆଉ ବହୁତ ଥର ଏହା ହୁଏ କି ତାଙ୍କ ଛୁଆ ମାନେ ବହୁତ ଖରାପ ରାସ୍ତା କୁ ଚାଲି ଯାଆନ୍ତି । ତ ଆଜି ଆମେ ଆମର ଏହି ଲେଖା ରେ ଜାଣିବା କି ଏମିତି କି କି କଥା ଅଛି ଯାହା କୁ ସାଧାରଣତଃ ପିଲା ମାନେ ତାଙ୍କ ବାପା ମା ଙ୍କ ଠାରୁ ଲୁଚାନ୍ତି ।

ଗାର୍ଲଫ୍ରେଣ୍ଡ ଅଥବା ବୟଫ୍ରେଣ୍ଡ ବନେଇବା :

ବହୁତ ଭାରତୀୟ ଘରେ ରହୁଥିବା ପିଲା ମାନେ ତାଙ୍କ ଲଭ ଲାଇଫ ବାବଦରେ ତାଙ୍କ ଘରେ କହିବାକୁ ବହୁତ କଷ୍ଟ ଅନୁଭବ କରନ୍ତି । ତାଙ୍କୁ ଲାଗେ କି ଯଦି ସେମାନେ ତାଙ୍କ ବାପା ତଥା ମା ଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଲଭ ଲାଇଫ ବାବଦରେ ତଥା ତାଙ୍କ ବୟଫ୍ରେଣ୍ଡ ତଥା ଗାର୍ଲଫ୍ରେଣ୍ଡ ବାବଦରେ କହିଦେବେ ତ ତାଙ୍କ ବାପା ଆଉ ମା ତାଙ୍କୁ ମାରିବେ ଅଥବା ଗାଳି କରିବେ ଅଥବା ତାଙ୍କ ବିବାହ ଆଉ କୁଆଡେ କରେଇ ଦେବେ ।

ଏହି କଥା କୁ ନେଇ ସେମାନେ ବହୁତ କଟକଣା ଜାହିର କରନ୍ତି ଆଉ ତାଙ୍କ କଥା ତାଙ୍କ ବାପା ଆଉ ମା ଙ୍କୁ ଲୁଚାନ୍ତି । ତ ଏମିତି ରେ ବାପା ଆଉ ମା ଙ୍କର କର୍ତ୍ତବ୍ୟ କି ସେମାନେ ଆଗକୁ ବଢ଼ିବେ ଆଉ ତାଙ୍କ ପିଲା ମାନଙ୍କୁ ଏହି ସବୁ କଥା କହିବାର ପ୍ରଶ୍ରୟ ଦେବେ ମାତ୍ର ସେମାନେ ଏହାକୁ ନେଇ କିଛି ନିୟମ ବି ରଖି ପାରିବେ ।

ପ୍ରଥମ ଚୁମ୍ବନ – ଭିର୍ଜିନିଟି ହରେଇବା :

ପ୍ରଥମ ଚୁମ୍ବନ ସବୁ ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନ ରେ ବହୁତ ଖାସ ହେଇଥାଏ । ଏହା ସହିତ ହି ଆଜିକାଲି ବିବାହ ପୂର୍ବରୁ ହି ଶାରୀରିକ ସମ୍ବନ୍ଧ ରଖିବା ବହୁତ ସାଧାରଣ ହେଇ ଯାଇଛି । ଏମିତି ରେ ସମସ୍ୟା ଏପରି କି ଯଦି ତାଙ୍କ ଜୀବନ ସାଥି ଭଲ ହୃଦୟ ର ଅଟେ ତ ଠିକ କଥା ମାତ୍ର ଯଦି ସେ ବାସ ଫାଇଦା ଉଠେଇବା ପାଇଁ ଏପରି କରୁଛି ତ ତାହା ଜମା ବି ଠିକ କଥା ନୁହଁ ।

ବହୁତ ଥର ଲୋକ ମାନେ ବାସ ଫାଇଦା ପାଇଁ ହି ଏପରି କରନ୍ତି । ତେଣୁ ଏହି ସବୁ କ୍ଷେତ୍ର ରେ ବାପା ମା ଙ୍କର କର୍ତ୍ତବ୍ୟ ହେଲା ଏହା କି ସେମାନେ ତାଙ୍କୁ ଏହି ସବୁ ବାବଦରେ ସଚେତନ କରିବେ । କି ସେମାନେ ପ୍ରୋଟେକ୍ସନ ବ୍ୟବହାର କରିବେ, କ୍ୟାମେରା ରେ ରେକର୍ଡ କରିବେ ନାହିଁ ଆଉ ଅଜଣା ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ ଭରସା କରିବେ ନାହିଁ ।

ଯଦି ଆମ ଲେଖାଟି ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ଲାଗିଲା ତେବେ ତଳେ ଥିବା ମତାମତ ବକ୍ସରେ ଆମକୁ ମତାମତ ଦେଇପାରିବେ ଏବଂ ଏହି ପୋଷ୍ଟଟିକୁ ନିଜ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହ ସେୟାର ମଧ୍ୟ କରିପାରିବେ । ଆମେ ଆଗକୁ ମଧ୍ୟ ଏପରି ଅନେକ ଲେଖା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣିବୁ ଧନ୍ୟବାଦ ।