ମାଧୁରୀ ଦୀକ୍ଷିତ ଙ୍କ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ କୁ ଦେଖି ଏହି ଗାୟକ କହିଥିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କର କଥା, ସେହି ଦିନ….

ବଲିଉଡର ଧକ୍ ଧକ୍ ଗାର୍ଲ କୁହାଯାଉଥିବା ମାଧୁରୀ ଦୀକ୍ଷିତ ଆଜି ତାଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନ ଅର୍ଥାତ୍ ମେ ୧୫ ରେ ପାଳନ କରୁଛନ୍ତି। ମାଧୁରୀ ଦୀକ୍ଷିତ ତାଙ୍କ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର କ୍ୟାରିୟରରେ ଏକରୁ ଅଧିକ ଉତ୍କୃଷ୍ଟ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର କରିଛନ୍ତି, ଯାହାକୁ ତାଙ୍କ ସଫଳତା ଦ୍ୱାରା ବିଚାର କରାଯାଇପାରିବ | ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଯେ ସେ କେବଳ ଅଭିନୟକୁ ଭଲ ପାଆନ୍ତି ନାହିଁ, ବରଂ ଗୀତ ସଙ୍ଗୀତ ଏବଂ ନୃତ୍ୟକୁ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଭଲ ପାଆନ୍ତି | ନୃତ୍ୟ ପ୍ରତି ତାଙ୍କର ଭଲପାଇବା ଜାଣିହେବ ଯେ ସେ ମାତ୍ର ୩ ବର୍ଷ ବୟସରେ କଥକ ଶିଖିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ଏବଂ ମାତ୍ର ୮ ବର୍ଷ ବୟସରେ ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ସୋ କରିଥିଲେ।

ଏଠାରେ ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିଅର୍ ବିଷୟରେ କହୁ ନାହୁଁ, ତାଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଜୀବନ ସହିତ ଜଡିତ ଏକ ମଜାଦାର ଘଟଣା ବିଷୟରେ କହିବୁ |
ଗୀତ, ସଙ୍ଗୀତ ଏବଂ ନୃତ୍ୟ ପ୍ରତି ତାଙ୍କର ଭଲପାଇବା ହେତୁ ମାଧୁରୀ ଦୀକ୍ଷିତ ମାତ୍ର ୧୭ ବର୍ଷ ବୟସରେ ଫିଲ୍ମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ କାମ କରିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇଲେ।

ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ସେ ରାଜଶ୍ରୀଙ୍କ ଫିଲ୍ମ ‘ଅବୋଧ’ ରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପରଦାରେ ଚାଲିନଥିଲା ଏବଂ ସେ ପୁନର୍ବାର ନିଜ ମନକୁ ଅଧ୍ୟୟନରେ ରଖିଥିଲେ। ସେହି ଦିନ ଗାୟକ ସୁରେଶ ୱାଡେକର ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ବିସ୍ତାର କରିଥିଲେ। ସମସ୍ତେ ସେମାନଙ୍କର ଗୀତ ଶୁଣିବାକୁ ଭଲ ପାଉଥିଲେ |

ଏହିପରି, ମାଧୁରୀ ଦୀକ୍ଷିତଙ୍କ ପରିବାର ବନ୍ଧୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ସୁରେଶ ୱାଡକରଙ୍କ ପାଇଁ ଝିଅ ଦେଖାଯାଉଛି ଏବଂ ମାଧୁରୀ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଉପଯୁକ୍ତ ହେବେ, ଏହା ପରେ ତାଙ୍କ ଘରଲୋକମାନେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଗଲେ।ମାଧୁରୀଙ୍କ ପରିବାର ଏହି ପ୍ରସ୍ତାବ ସହିତ ସୁରେଶ ୱାଡେକରଙ୍କ ଘରକୁ ଯାଇଥିଲେ।

ଯେତେବେଳେ ସୁରେଶ ୱାଡେକର ଏହି ସମ୍ପର୍କ ବିଷୟରେ ଶୁଣିଲେ, ସେ ମାଧୁରୀ ଦୀକ୍ଷିତଙ୍କୁ ଭେଟିବାକୁ ଇଚ୍ଛା ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ। ଏହିପରି, ଦୁଇ ପରିବାର ତାଙ୍କୁ ମାଧୁରୀ ଦୀକ୍ଷିତଙ୍କ ସହ ସାକ୍ଷାତ କରିବାକୁ ରାଜି ହୋଇଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବା ପରେ କାହାଣୀର ମୋଡ଼ ଆସିଥିଲା ​​| ବାସ୍ତବରେ, ମାଧୁରୀ ଦୀକ୍ଷିତଙ୍କୁ ଦେଖିବା ପରେ ସୁରେଶ ୱାଡେକରଙ୍କ ମନୋବଳ ଖରାପ ହୋଇଯାଇଥିଲା ଏବଂ ସେ ଘରକୁ ଯାଇ ନିଜ ପରିବାରକୁ କହିଥିଲେ ଯେ ସେ ଏହି ଝିଅକୁ ଆଦୌ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ନାହିଁ |

ମାଧୁରୀ ଦୀକ୍ଷିତଙ୍କୁ କାହିଁକି ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରିଥିଲେ ?

ମିଡିଆ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ସୁରେଶ ୱାଡେକର ମାଧୁରୀ ଦୀକ୍ଷିତଙ୍କୁ ପସନ୍ଦ କରୁନଥିଲେ କାରଣ ସେ ସେତେବେଳେ ବହୁତ ପତଳା ଥିଲେ। ବାସ୍ତବରେ ସୁରେଶ ୱାଡେକର ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ଘରେ କହିଥିଲେ ଯେ ଝିଅ ଟି ବହୁତ ପତଳା, ତେଣୁ ସେ ତାଙ୍କୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ନାହିଁ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିପାରିବେ ନାହିଁ | ମନା କରିବା ପରେ, ଏହି ଅଧ୍ୟାୟ ସବୁଦିନ ପାଇଁ ବନ୍ଦ ହୋଇଗଲା ଏବଂ ମାଧୁରୀ ଦୀକ୍ଷିତ ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିୟର ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଆରମ୍ଭ କଲେ ।

ଏହି ଅଭିନେତାମାନଙ୍କ ସହିତ ମାଧୁରୀଙ୍କ ନାମ ମଧ୍ୟ ଜଡିତ ଅଛି।

ମାଧୁରୀ ଦୀକ୍ଷିତ ‘ତେଜାବ’ ପରି ହିଟ୍ ଫିଲ୍ମ ଦେଇ ବଲିଉଡରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ। ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ଆସିବା ପରେ ମାଧୁରୀ ଦୀକ୍ଷିତ କେବଳ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ମାଧ୍ୟମରେ ଏକ ଖ୍ୟାତି ଅର୍ଜନ କରିନଥିଲେ, ବରଂ ତାଙ୍କ ସମ୍ପର୍କ ହେତୁ ଅନେକ ସମୟରେ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ମଧ୍ୟ ରହିଥିଲେ। ବାସ୍ତବରେ ତାଙ୍କ ନାମ ଅନିଲ କପୁର, ଜ୍ୟାକି ଶ୍ରଫ, ମିଥୁନ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ଏବଂ ସଞ୍ଜୟ ଦତ୍ତଙ୍କ ଭଳି କିମ୍ବଦନ୍ତୀ ଅଭିନେତାମାନଙ୍କ ସହ ଜଡିତ ରହିଆସିଥିଲେ।

କୁହାଯାଏ ଯେ ମାଧୁରୀ ଦୀକ୍ଷିତ ଏବଂ ଅନିଲ କପୁରଙ୍କ ମଧ୍ୟ ଏକ ପ୍ରେମ ସମ୍ପର୍କ ଥିଲା। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ମାଧୁରୀ ଦୀକ୍ଷିତ ଏବଂ ସଞ୍ଜୟ ଦତ୍ତଙ୍କ ସଂପର୍କରେ ଅନେକ ପ୍ରକାରର ଖବର ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ପ୍ରସାରିତ ହୋଇଥିଲା । ଦୁହେଁ ପରସ୍ପରର ଅତି ନିକଟତର ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଉଥିଲା, ଯାହା ସଞ୍ଜୟ ଦତ୍ତଙ୍କ ଦ୍ୱିତୀୟ ପତ୍ନୀ ତାଙ୍କ ସାକ୍ଷାତକାରରେ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ ।