ନୟନ ତାରା ପ୍ରଭୁ ଦେବା ଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବା ପାଇଁ କରିଥିଲେ ଏଭଳି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କଲା ଭଳି କାମ….

ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ, ଅଭିନେତା ତଥା କୋରିଓଗ୍ରାଫର ପ୍ରଭୁ ଦେବଙ୍କୁ କିଏ ନ ଜାଣେ, ସେ ତାଙ୍କର କଠିନ ପରିଶ୍ରମରୁ ଅନେକ ନାମ ଅର୍ଜନ କରିଛନ୍ତି। ପ୍ରଭୁ ଦେବ ନୃତ୍ୟ କୋରିଓଗ୍ରାଫର ଭାବରେ ନିଜର କ୍ୟାରିଅର୍ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ସେ ଅଭିନୟକୁ ବହୁତ ପସନ୍ଦ କରୁଥିଲେ।
ତେଣୁ 1994 ମସିହାରେ ସେ “ଇନ୍ଦୁ” ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର କ୍ୟାରିୟରରେ ସେ ଅନେକ ତାମିଲ, ତେଲୁଗୁ, କନ୍ନଡ ଏବଂ ହିନ୍ଦୀ ଭାଷା ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର କରିଛନ୍ତି।

ଅନେକ ପୁରସ୍କାର ମଧ୍ୟ ପାଇଛନ୍ତି। ଆପଣ ଜାଣନ୍ତି ପ୍ରଭୁ ଜଣେ ଅତି ଭଲ ନୃତ୍ୟଶିଳ୍ପୀ ଏବଂ ଏଥିପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଦୁଇଥର ଜାତୀୟ ପୁରସ୍କାର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି। ବାସ୍ତବରେ ପ୍ରଭୁ ଦେବ ତାଙ୍କ ନୃତ୍ୟ ପାଇଁ ପ୍ରସିଦ୍ଧ କିନ୍ତୁ ସେ ନିଜର କାମ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ପ୍ରସିଦ୍ଧ।

ପ୍ରାୟତ ସେ ତାଙ୍କ ନୃତ୍ୟ ଏବଂ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ହେଡଲାଇନରେ ରହିଥା’ନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଜୀବନ ଏବଂ ପ୍ରେମ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଖବର ମଧ୍ୟ ଚର୍ଚ୍ଚା ରେ ରହିଥିଲା। ହଁ, ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଜୀବନର ଏକ ଘଟଣା କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯେଉଁଥିରେ ତାଙ୍କ ଗର୍ଲଫ୍ରେଣ୍ଡ ନୟନ ତାରା ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ପତ୍ନୀ ରାମ ଲତାଙ୍କୁ ଟେଲିଫୋନ୍ କରି ପ୍ରଭୁଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବାକୁ ଅନୁମତି ମାଗିଥିଲେ।

ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, କୁହାଯାଏ ଯେ ପ୍ରଭୁ ଦେବ ରାମ ଲତାଙ୍କୁ 1995 ମସିହାରେ ବିବାହ କରିଥିଲେ, ପ୍ରଭୁ ଦେବଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବା ପରେ ରାମ ଲତା ତାଙ୍କ ନାମ ଲତା ରଖିଥିଲେ। ସେମାନଙ୍କର ମଧ୍ୟ 3 ଟି ସନ୍ତାନ ଥିଲେ। କିନ୍ତୁ 2008 ମସିହାରେ କର୍କଟ କାରଣରୁ ପୁଅ ବିଶାଲଙ୍କ ଜୀବନ ଚାଲି ଯାଇଥିଲା।

ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ପରିବାର ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ଲାଗିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପରିବାର ଭାଙ୍ଗିବା ଆରମ୍ଭ କଲେ। ସେତେବେଳେ ନୟନତାରା ପ୍ରଭୁ ଦେବଙ୍କ ଜୀବନରେ ପ୍ରବେଶ କଲେ, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ପ୍ରଭୁ ଦେବ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଲତା ଙ୍କ ସମ୍ପର୍କ ଭାଙ୍ଗିବା ଆରମ୍ଭ ହେଲା। ଏହା ପରେ ପ୍ରଭୁ ନିଜ ସ୍ତ୍ରୀ ଙ୍କ ଠୁ ଅଲଗା ହେବାକୁ ନିଷ୍ପତି ନେଲେ।

ପ୍ରଭୁ ଦେବଙ୍କର ପ୍ରଥମ ପତ୍ନୀ ଲତା ଏହି ସମ୍ପର୍କ ବିଷୟରେ ଗଣମାଧ୍ୟମ ସହିତ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରୁଥିଲେ। ଯେତେବେଳେ ନୟନ ତାରା ତାଙ୍କୁ ଟେଲିଫୋନ୍ କରି ପ୍ରଭୁ ଦେବଙ୍କର ଦ୍ୱିତୀୟ ବିବାହ ପାଇଁ ଅନୁମୋଦନ ମାଗିଥିଲେ, ଲତା ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ ଏହା କହିଛନ୍ତି।

ନୟନ ତାରାଙ୍କ ଡାକ ଆସିବା ମାତ୍ରେ ପ୍ରଭୁ ଦେବ ଘରେ କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ବି ଅଟକି ନଥିଲେ। ସେ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ପୁଅର ଜୀବନ ଯିବା ପରେ ମଧ୍ୟ ସେ ପରଦିନ ଘରୁ ବାହାରି ଆସିଥିଲେ ଏବଂ ଏହା ସବୁ କରିବାକୁ ନୟନ ତାର ପ୍ରଭୁ ଙ୍କୁ କହିଥିଲେ। ପ୍ରଭୁ ଦେବ ନୟନ ତାର ଙ୍କ କଥାରେ ପଡି ଘରକୁ ଟଙ୍କା ଦେବା ମଧ୍ୟ ବନ୍ଦ କରିଦେଇଥିଲେ ଯାହା ପାଇଁ ଲତା ଙ୍କୁ ଫାମିଲି କୋର୍ଟ କୁ ଯିବାକୁ ପଡିଥିଲା।

ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ନୟନ ତାରା ଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରଭୁ ଦେବ ଲତାଙ୍କୁ ତିନି କୋଟି ଟଙ୍କା ଏବଂ 85 ଲକ୍ଷ ମୂଲ୍ୟର ହାରରେ କିଛି ସୁନା ମୁଦ୍ରା ଦେଇଥିବା ପ୍ରଭୁ ଦେବ ନିଜେ ଗଣମାଧ୍ୟମ ସାମ୍ନାରେ କହିଥିଲେ।

ଯଦି ଆମ ଲେଖାଟି ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ଲାଗିଲା ତେବେ ତଳେ ଥିବା ମତାମତ ବକ୍ସରେ ଆମକୁ ମତାମତ ଦେଇପାରିବେ ଏବଂ ଏହି ପୋଷ୍ଟଟିକୁ ନିଜ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହ ସେୟାର ମଧ୍ୟ କରିପାରିବେ । ଆମେ ଆଗକୁ ମଧ୍ୟ ଏପରି ଅନେକ ଲେଖା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣିବୁ ଧନ୍ୟବାଦ ।